تفاهم‌نامه همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلر‌انی و وزارت آموزش ‌و ‌پرورش

در راستای توسعه برنامه‌های آموزشی ایمنی راه و سفر؛
تفاهم‌نامه همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلر‌انی و وزارت آموزش ‌و ‌پرورش امضا شد.

کانون جهانگردی و اتومبیلر‌انی جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش‌ و‌ پرورش، با هدف ارائه آموزش‌های ترافیکی به معلمان و دانش‌آموزان پایه ابتدایی، امروز سه‌شنبه 9 آبان ماه، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضاء کردند.

  به‌ گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این تفاهم‌نامه امروز با حضور دکتر رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و ‌پرورش،  مرتضی حاجی و ابوالحسن محتشمی اعضای هیأت مدیره، عبدالناصر پورمهران، سرپرست کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فعال درحوزه ایمنی راه و سفر از جمله جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها امضا شد.

در این نشست مرتضی حاجی، مهم‌ترین هدف امضای این تفاهم‌نامه را گسترش آموزش همگانی و آشنایی کودکان و دانش‌آموزان با مسائل ایمنی و چگونگی تردد در جاده‌ها عنوان کرد و گفت: هر ساله آمارهای نگران کننده‌ای از تصادفات جاده‌ای و تعداد مجروحان و کشته‌شدگان سوانح رانندگی در کشور منتشر می‌شود که بخشی از آنها را کودکان و دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

عضو هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، افزود: با توجه به این آمارها، همه ما باید در خصوص ایمنی جاده‌ها و آموزش فرهنگ رانندگی و سفر ایمن احساس مسئولیت و تکلیف کنیم.

حاجی در ادامه صحبت‌های خود گفت: تلاش زیادی شده است تا این آموزش‌ها گسترش یابد و در همین رابطه از طریق رایزنی با بخش‌های دولتی اعم از سازمان راهداری وزارت راه، پلیس راهور ناجا و... جلسات متعددی برگزار و همکاری‌های موثری آغاز شده است تا بتوانیم به ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و آموزش در این حوزه بپردازیم.

وی به تشکیل شورای ایمنی سفر در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اشاره کرد و گفت: جمع‌بندی این شورا که از افراد متخصص تشکیل شده این است که اگر بر روی آموزش و فرهنگ‌سازی تمرکز کنیم بسیاری از مشکلات حوزه خودرویی و سفر را می‌توان با آموزش رفع و حل کرد.

حاجی ادامه داد: از این رو مبنای آموزشی را از مقطع ابتدایی که پایه شکل‌گیری رفتارها و فرهنگ اجتماعی در آن گذاشته می‌شود، شروع کردیم و در همین راستا این تفاهم‌نامه را با آموزش و پرورش امضا کردیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش نیز در این مراسم گفت: تفاهم‌نامه مشترک کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و وزارت آموزش ‌و پرورش یک تفاهم‌نامه ارزشمند و کاربردی است که هدف اصلی‌اش می‌تواند آموزش بهتر زیستن کودکان این سرزمین و سرآغازی برای تقویت همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: شاید یکی از علت‌های مهم وقوع این اتفاقات ناگوار، این باشد که آموزش‌های هدفمند در خصوص تردد ایمن، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

حکیم‌زاده با اشاره به نقش آموزش از سنین کودکی و ماندگاری آن در افراد گفت: خوشحالم که این تفاهم‌نامه و آموزش‌های لازم از مقطع ابتدایی آغاز مهارت‌های ترافیکی از سنین کودکی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه صحبت‌های خود با تأکید بر عزم جدی دو طرف برای اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه افزود: با امضای این تفاهم‌نامه کانون جهانگردی و اتومبیلر‌انی و وزارت آموزش ‌و ‌پرورش تلاش می‌کنند تا آموزش‌ها به صورت نظام‌مند به مربیان و کودکان منتقل می‌شود و حتی لازم است برخی از آموزش‌ها از دوران پیش دبستانی و دبستانی از سوی کودکان فراگرفته شود.
 

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران،محفوظ می باشد، هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد